plPolskienEnglish

»

»

Czołg Tygrys Królewski p/opcja Tamiya 56018

Czołg Tygrys Królewski p/opcja Tamiya 56018

Kod produktu: TA-56018
Czołg Tygrys Królewski p/opcja Tamiya 56018
Dodaj do przechowalniZapytaj o produkt Poleć znajomemu
Dodaj opinię Porównaj Wydrukuj
Producent:
Tamiya
Ocena:
0.00 (0 głosów)
Udostępnij:
Cena:2577.00 PLN
Chwilowy brak towaru w magazynie
Zdalnie sterowany czołg w skali 1:16
Tamiya 56018 Niemiecki Tygrys Królewski z wieżą seryjnej produkcji - pełna opcja
zestaw do samodzielnego montażuKönigstiger - Tygrys Królewski był największym i najcięższym czołgiem użytym w czasie II wojny światowej. Pierwsze egzemplarze skierowano do jednostek bojowych na froncie wschodnim w maju 1944.
Do końca wojny wyprodukowano 489 egzemplarzy, z czego pierwszych 50 wyposażono w wieże projektu Porsche. W produkcji seryjnej montowano udoskonalone wieże konstrukcji Henschla. Mocno opancerzony kadłub (przód do 150 mm, boki i tył 80 mm) chronił 5-osobową załogę i 700-konny silnik Maybach HL230-P30. Wyposażony w doskonałą armatę KwK43 L/71 kal. 88 mm i 2 karabiny maszynowe MG 34 kal. 7,92 mm Tiger II był nieosiągalny dla żadnego czołgu brytyjskiego czy amerykańskiego, jedynie pewne szanse miały radzieckie IS-2.
Siejący spustoszenie podczas ostatniej ofensywy niemieckiej w Ardenach w grudniu 1944r. Tygrys Królewski wzbudzał wśród aliantów grozę aż do ostatniego dnia wojny.

Zdalnie sterowany model Tamiya, wiernie oddający w skali 1:16 detale autentycznego Königstigera jest w pełni funkcjonalnym, wyposażonym w silniki, jednostkę kontrolującą ruch pojazdu oraz wielofunkcyjny aparat MF-01 do efektów dźwiękowych, świetlnych i specjalnych zestawem do samodzielnego składania.

W oryginalnym Tygrysie Królewskim uruchomienie silnika następowało za pomocą rozrusznika, jednak w warunkach zimowych używano ręcznej korby, by nie rozładować akumulatorów. Model Tamiya realistycznie odtwarza obie te procedury. Włączając nadajnik, usłyszy się pracę ręcznej korby, gdy zaś jako pierwszy włączony zostanie odbiornik, z głośnika dobędzie się dźwięk rozrusznika.

Jedyny jeżdżący Tygrys Królewski znajduje sie na wystawie w Muzeum Czołgów we francuskiej miejscowooci Saumur. Kilku członków sztabu Tamiya przemierzyło pół świata, by nagrać brzmienie prawdziwego Maybacha. Wszystkie odgłosy ogromnego 700-konnego, 12-cylindrowego silnika zostały dokładnie nagrane i czekają na Ciebie w Zestawie do samodzielnego montażu - Niemiecki Tygrys Królewski.

Zestaw zawiera:
- kompletny model czołgu
- jednostka kontrolna DMD T-06 (elektroniczy regulator silnika)
- wielofunkcyjny DMD MF-03 (efekty specjalne)
- mechanizm odrzutu (symulacja odrzutu armaty)
- elewator armaty
- generator rozbłysków
- diody symulujące ogień karabinu maszynowego
- mechanizm obrotu więży
- głośnik
- dwa silniki elektryczne
- figurkę dowócy czołgu
- skrzynkę narzędziową
- naklejki dekoracyjne - 3 rodzaje

Wymagane do montażu i uruchomienia zestawu:
- 4-kanałowa aparatura sterująca (nadajnik i odbiornik)
- 2 x akumulator Ni-Cd 7,2V
- ładowarka
- 8 baterii AA

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl